Primarul comunei Domnești, Adrian Ghiță, a semnat cu Agenția Fondului de Mediu un contract în valoare de 2,16 milioane de lei pentru extinderea iluminatului public pe 11 străzi.
În urma acestei finanțări nerambursabile, pentru eficientizarea iluminatului public vor fi montate 300 de lămpi LED pe străzile Intrarea Begoniei, Intrarea Poiana, Intrarea Micșunelelor, Aleea Sărutului, Intrarea Curcubeului, Intrarea Bubica, Intrarea Panselelor, Intrarea Lunii și strada Pârâul Rece.
De asemenea, în completarea lucrărilor de modernizare realizate cu ajutorul Consiliului Județean Ilfov pe străzile Narciselor și Salviei vor fi instalați 63 de stâlpi de iluminat.
















